Kyiv Art Week

Концепція проекту
Український Тиждень Мистецтв є міжнародною виставкою сучасного мистецтва, що представляє авторів з багатьох країн світу.
Виставка проходить два рази на рік, починаючи з 2009 року, і включає широке представлення художників, графіків, скульпторів, фотографів, майстрів декоративно-прикладного мистецтва та дизайнерів.

Географія всесвітнього проекту "Тижня Мистецтв - ArtWeek"
Проект включений в Міжнародний консорціум художніх виставок і фестивалів, що координує і розвиває єдину мережу тижнів мистецтва (ArtWeek). Засновником Тижня Мистецтв є Європейська Спілка Художників. Детальніше можна дізнатися (в тому числі стати його членом) на сторінці "Європейська Художня Спілка" (www.artweek.eu).
У 2009-2015 році Консорціум об'єднав такі міжнародні виставки як Тиждень Мистецтв  в Італії / Art Week in Italy /(Рим), Тиждень Мистецтв в Німеччині (Берлін), Російський Тиждень Мистецтв (Москва, Санкт-Петербург), Тиждень Мистецтв в Англії / Art Week in Great Britain (Лондон), Тиждень  Мистецтв в Словенії /Art Week in Slovenia (Любляна), Тиждень Мистецтв в Люксембург / Art Week in Luxembourg (Люксембург), Білоруський Тиждень Мистецтв (Мінськ), Тиждень Мистецтв в Польщі / Art Week in Poland (Варшава), Тиждень Мистецтв в Болгарії / Art Week in Bulgaria (Софія), Тиждень Мистецтв в Угорщині / Art Week in Hungaria (Будапешт), Тиждень Мистецтв в Румунії (Бухарест, Констанца, Ясси), Тиждень Мистецтв в Монголії /Art Week in Mongolia (г.Улан-Батор), Тиждень Мистецтв в Ізраєлі  /Art Week in Israel(г.Тель-Авів),  Тиждень Мистецтв в Китаї / Art Week in China (Пекін), Тиждень Мистецтв в Індії  /Art Week in India( г.Нью-Делі), і т.д.
Всього 20 країн світу! Детальніше на сайті www.artweek.eu .

Цілі та завдання
Головна мета проекту - створити умови для багатогранного представлення нових авторів - художників, графіків, живописців, скульпторів, фотографів та дизайнерів - широкої аудиторії глядачів і фахівців, критиків і меценатів мистецтва, продемонструвати творчий потенціал нового покоління майстрів образотворчого мистецтва. Для більшості учасників саме з участі у Тижні Мистецтва починається новий виток професійного росту, так як дає можливість представити свої роботи не тільки у виставковій, а й у конкурсній програмі, бути оціненими членами Експертної Ради (журі), в числі якої входять фахівці мистецтва і культури, бути представленими в зарубіжних країнах.
Проект є міжнародним. В ньому беруть участь більше 15 країн світу.
Для учасників та переможців організовуються презентаційні тури в зарубіжні країни.

Виставкова і конкурсна програми Тижнів Мистецтва.
Всі учасники Тижня Мистецтв отримують можливість не тільки бути представленими на відомих художніх майданчиках (виставкова програма), а й одночасно брати участь у конкурсній програмі з 7 конкурсів:
1) Міжнародний конкурс живопису
2) Міжнародний конкурс графіки
3) Міжнародний й конкурс скульптури
4) Міжнародний конкурс фотографії
5) Міжнародний декоративно-прикладної конкурс
6) Міжнародний конкурс дизайну
7) Міжнародний конкурс текстилю

Експертна Рада (журі)
Оргкомітет формує два склади Експертної Ради: національне журі, до якого входять фахівці з країни і міста, в яких проводиться Тиждень Мистецтв, і міжнародне журі, до якого входять фахівці з інших країн світу. Національне та міжнародне журі оцінюють представлені на виставці роботи незалежно один від одного, формуючи об'єктивний рейтинг арт-об'єктів.
Експертні поради сформовані відповідно до професійних інтересів членів журі, що дозволяє отримувати професійну думку по кожній окремо конкурсній програмі - живопис, графіка, скульптура, фотографія, дизайн.

Освітня програма (майстер-класи).
Важливою складовою Тижня Мистецтва є проведення великого освітнього циклу, що включає майстер-класи, лекторії, круглі столи та пленери. В освітній програмі беруть участь вітчизняні та зарубіжні фахівці - викладачі, критики, мистецтвознавці, власники та арт-директори художніх галерей, представники засобів масової інформації.
На даних програмах учасники отримують сучасну і достовірну інформацію з творчих та економічних питань, знайомляться з ноу-хау провідних професіоналів, беруть участь у брифінгах і інтерв'юванні.

Перспективи
У період з 2012 до 2016 року художні виставки та відбіркові тури для міжнародного проекту Art Week будуть проводитись в 20 країнах світу, що дозволить дати путівку в життя не однієї сотні талановитих українських авторів.