ОЛЕНА РИЖИХ "SPECTRUM"

Музей «Духовні скарби України» та Громадська Організація «Нью Віжн Продакшн»

Представляють
художній проект

ОЛЕНА РИЖИХ
SPECTRUM
Відкриття 1 березня 2016 о 18.30
МУЗЕЙ "ДУХОВНІ СКАРБИ УКРАЇНИ"
Київ, вул. Десятинна, 12.
Цей проект представить виставку всіх етапів та різних напрямків творчості Олени Рижих від живопису до арт-об’єктів та надасть унікальну можливість вперше побачити її кращі роботи раннього періоду та найновіші твори. Відомі музеї Києва, галереї та знані колекціонери нададуть в цю експозицію роботи Олени із своїх колекцій, що зробить саме цю виставку неповторною.
Олена Рижих продовжує київську династію знаних в Україні і за кордоном митців, академіків Віктора Рижих та Галини Неледви. Живопис Олени високо цінують критики, галеристи, глядачі і колекціонери - її роботи було представлено на 15 персональних і більше  ніж 50 групових виставках, 18 міжнародних виставках, фестивалях і бієнале в Європі та США. У 2015 році Олена представляла Україну у п’яти міжнародних виставкових проектах, бієнале та фестивалях в Італії.
Олена Рижих - лауреат шести нагород за живопис, двічі лауреат Всеукраїнської Триєнале живопису, має міжнародну нагороду і медаль за кінетичні арт-об'єкти. Роботи знаходяться в зібраннях Міністерства культури України, трьох  головних столичних музеїв та чотирьох регіональних художніх музеїв України, Державного Художнього музеїю Грузії, двох художніх музеях США, у багатьох приватних колекціях в Італії, Франції, Німеччині, США, Польщі, ПАР, Норвегії, Україні, Росії, Грузії.
Жанри, в яких працює Олена, найрізноманітніші – це і пейзаж, і натюрморт, фігуратив та абстракція. Але кожен її сюжет або живописний образ свідчать про майстерність, талант і солідний професійний досвід. Колір, фактура і вивірена композиція складають основу будь-якої її роботи. Її полотна музичні, гармонійні і емоційні
Данило Лідер, народний художник України, професор Академії мистецтв:
«Олена Рижих входить до плеяди передових художників України. В картинах Олени важлива колористична режисура, де кожен відтінок кольору і пропорції форм грають ролі в мізансцені вистави живопису. Її роботи втілюють найкращі якості мистецтва та справляють незабутнє враження і збагачуючий вплив на нашу професію художника»

Дмитро Корсунь, художник, арт-критик, мистецтвознавець:
«Олена Рижих змогла створити повністю сучасну образотворчу мову, зв'язавши її з героїчною мовою романських емалей і готичних вітражів, з вишуканою колористикою стінопису італійського середньовіччя і кватроченто.
Кожне її полотно містить потужну енергію, її  живописні відкриття синтезовані з істинно поетичною розкішшю, в площині полотна твердою волею вплавлені в чіткі форми…
Сила живопису, як феномен явища мистецтва і його виразності, як сенсу, стає характеристикою якостей живопису Олени Рижих.
Свого часу в її живописі фігуративно-пізнаваєме поступилося місцем узагальнено-абстраговуваному. Це був пошук і побудова своєї лінії в сучасному мистецтві. В її живописі органічно поєдналися чоловіча ясність і міцність композиції з жіночою містеріально-діметріанською гнучкістю художньої думки.
Це все дуже чесно, а також високоосвічене, вишукано і вписано в велику еволюцію світового мистецтва.»
___________________________________________________________________
Виставка відкрита  з 2 по 14 березня 2016 ( з 10 до 18 години )
за додатковою інформацією звертайтесь     +38097 5623261       manzhali@gmail.com
Виставку  організовано  ГО «Нью Віжн Продакшн» www.nvp.com.ua
Більше про автора на сайті www. ryzhykh.org    Музей "Духовні скарби України" www.d12.com.ua

Наступні проекти ГО «Нью Віжн Продакшн»: спільний проект з НХМУ щодо нового архітектурного освітлення Національного художнього музею України.
Організація Місяця українського мистецтва у Об’єднаних Арабських Еміратах